[Email marketing] Prognozy na 2017 rok

Litmus zapytał ponad 1200 marketerów, jakie będą trendy w e-mail marketingu w 2017 roku. Co według ekspertów będzie miało najważniejsze znaczenie w najbliższych 12 miesiącach?


Interaktywne maile/HTML5 video
Najważniejszym trendem, który w 2017 roku powinien mieć szczególne duże znaczenie są interaktywne maile. Warto tutaj zwrócić uwagę na animacje GIF, hamburger menu, czy też karuzela. Przed wysyłką tego typu maili należy sprawdzić ich działanie. Niestety nie wszyscy operatorzy pocztowi przychylnie podchodzą do tego typu nowinek. Warto więc przed wprowadzeniem interaktywnych działań dokładnie je przetestować. Podobna sytuacja ma się w przypadku HTML5 video.

Personalizacja wiadomości i marketing automation
W dzisiejszym świecie Internauta chce czuć, że jako Klient jest traktowany specjalnie. Dlatego też wielu marketerów uważa, że w kreacjach email marketingowych powinniśmy wykorzystywać posiadane informacje nt. użytkownika, takie jak: historia zakupionych produktów, płeć, czy też imię.
Warto również wykorzystać personalizację w automatycznych wiadomościach wysyłanych do Klienta. Marketing automation już od dłuższego czasu jest uważany za jeden z najważniejszych trendów w email marketingu i nie inaczej będzie w 2017 roku.

Omnichannel marketing
Umiejętne połączenie kilku kanałów sprzedaży tak, aby uzupełniały się nawzajem nie należy do najłatwiejszych. Firmy, które będą potrafiły to wykorzystać z pewnością sporo zyskają.

Szyfrowanie wiadomości
Z roku na rok liczba wysyłanych emaili znacząco rośnie. Operatorzy pocztowi z uwagi na nasze bezpieczeństwo, automatycznie szyfrują wiadomości, które otrzymujemy, jak i te, które wysyłamy. Przykładem może być Gmail, który chroni nasze dane za pomocą protokołu TLS.